Když máte pocit, že pitný režim nezvládnete

Ale zvládnete! Když jsem ho zvládla já, zvládne to každý z vás. Opravdu. Kdysi bych si vystačila i s jednou sklenkou vody za den, dnes si nedovedu představit den bez alespoň 2 litrů vody. Je to o cviku, o zvyku – vaše tělo si začne po krátkém čase samo o pití říkat.

První týden je WC top kamarád

Dle pravidel Metabolic Balance byste měli denně vypít 35 ml vody na každý kilogram vaší hmotnosti. Proč je to tak důležité? To vysvětluji v jednom z dotazů tady. Pokud tedy vážíte 70 kg, za den byste měli v ideálním případě vypít 2,45 litrů tekutin (nepočítá se káva ani černý čaj, ty spíše odvodňují). Pokud vážíte 80 kg, už se váš pitný režim navyšuje na 2,8 litrů denně. Při 90 kg je to pak 3,15 litrů.

Nebudu vám nic nalhávat, první týden je to souboj se sebou. Budete neustále potřebovat močit. Prosím, tento týden nedělejte žádné unáhlené závěry a nevzdávejte to, protože tak obrovská potřeba čůrat přejde. Tělo si maximálně do 10 dnů zvykne na to, že mu neustále podsouváte tekutiny a nebude z toho tolik v šoku. Přestane vás prohánět „na malou“ a vy dokonce přijdete na to, že když se půl hodiny nenapijete, pociťujete žízeň.

Tipy, jak se naučit více pít

Mám pro vás pár doporučení, která by vám cestu za kvalitním pitným režimem usnadnila. Sama mám tyto tipy vyzkoušené:

  • Pořiďte si pěknou litrovou láhev na pití – většinou jsou dostupné láhve od 0,5 do 0,75 litrů, ale na eshopech určitě seženete i „litrovku“. Pijte pouze z ní nebo si přelévejte vodu do sklenky. Díky litrové láhvi získáte lepší přehled o tom, co jste za den vypili.
  • Nainstalujte si do mobilu aplikaci – aplikací, které vám budou připomínat, že se máte napít, je opravdu hodně (např. My Water Day: drink reminder, Připomenutí vody, Water Drink Reminder).
  • Mít tekutiny neustále na očích – v práci si vedle počítače položte velkou sklenici vody, kterou neustále doplňujte. A vlastně ať už jste doma nebo v zaměstnání, mějte stále na očích nádobu s vodou, která vám bude připomínat, ať se napijete.