Jojo efekt jako strašák všech „dietářů“

Možná si říkáte: „No jo, další dieta. A když s ní přestanu, naberu ještě víc kilogramů, než jsem shodila.“ Tak prrr! Tady bych měla hned dva protichůdné argumenty, za kterými si stojím. Prvním z nich je, že Metabolic Balance není dieta, ale stravovací systém, který ozdravuje tělo a přitom podporuje snižování hmotnosti. Jde o více než 20 let lékaři vyvíjený program, který nemá s nesmyslnými dietami nic společného. Druhým bodem, se kterým nesouhlasím, je jojo efekt, tedy návrat k původní (ne-li ještě vyšší) hmotnosti. Neházejme všechny jídelníčky do jednoho pytle a podívejme se, proč je Metabolic Balance jiný.

Zapomeňte už konečně na drastické diety

Pokud hubnete tak, že dočasně nahrazujete jídlo koktejly, nízkosacharidovými pokrmy v prášku nebo užíváte tabletky podporující hubnutí, je už předem jasné, že tohle skončí jojo efektem. Není totiž možné (a ani zdravé) tento trend vydržet dlouhodobě. Pokud už chcete opravdu definitivně zhubnout a udržet si vysněnou figuru, zaměřte se na vhodný způsob redukce váhy, u kterého lze vydržet a nebudete se jím trápit.

Proč si ženy i muži vybírají Metabolic Balance?

Protože primárním cílem programu Metabolic Balance je uvést do rovnováhy látkovou výměnu – tedy nastolit v těle metabolickou rovnováhu. Jedině tak může tělo dlouhodobě zdravě fungovat. Klíčem je celkově změnit stravovací návyky a vyživit tělo. Pokud mu dáte, co potřebuje, odmění se vám nejen pevnějším zdravím a lepšími krevními výsledky, ale i přirozeným hubnutím.

Představte si, že máte auto a roky do něj tankujete jen nekvalitní palivo. Myslíte, že se vám odvděčí tím, že bude sloužit dlouhé léta bez poruch? Jistě, že ne. Stejně se to má s naším tělem. Pokud mu budeme dopřávat to, co mu nedá správnou výživu, odrazí se to na trávení, psychice, zkrátka celkovém zdraví.

Stravovací systém je každému doslova utkán na míru. Neexistují dva stejné jídelníčky. Každý má ten svůj, který mu byl vytvořen na základě podrobného rozboru krve. Poté, co jsou výsledky krve precizně vyhodnoceny v německé laboratoři, dostane se klientovi do rukou nejen seznam doporučených potravin, ale i komplexní plán včetně jídelníčku. Samozřejmostí je profesionální poradenství vyškolených (a neustále se vzdělávajících) nutričních poradců. Jedním z nich jsem i já.

Jídelníček Metabolic Balance počítá s tím, že postupně projdete 4 fázemi. První je přípravná (očistná), druhá přísná (efektivní nastolení fungování metabolismu a hubnutí), třetí přechodná (zařazují se další potraviny, které máte rádi), čtvrtá je udržovací (zařazují se další a další potraviny, zvětšují se porce). A právě díky tomu, že projdete těmito fázemi, jste schopni změnit trvale své stravovací návyky. Poznáte nové chutě, pocítíte změnu po fyzické i psychické stránce a dokážete vyhodnotit, co je pro vaše tělo dobré a co nikoliv. Zhubnete úplně lehce, a to díky zcela přirozeně probíhající látkové výměně.

Co oslavy a jiné dny, kdy si chcete „zaprasit“?

S tím, že si sem tam dáte něco nezdravého, se počítá. Po poradě s nutričním poradcem se dozvíte, jak do svého Metabolic Balance režimu zakomponovat i tzv. cheat days (někdo říká prasící nebo prasečí dny). Jde o dny, kdy si můžete dopřát úplně vše, na co máte chuť. Užijete si bez stresu pizzu, zmrzlinu i dort. Cokoliv. Žádné zakazování. Žádné výčitky svědomí. Hlavně pohoda po těle i po duši.