O Metabolic Balance®

Metabolic Balance® je unikátní stravovací systém, jehož cílem je nastartovat vyvážený funkční metabolismus a vyživit tělo přesně tím, co potřebuje. S jídelníčkem, který je vám stanoven na základě rozboru 35 krevních hodnot, navíc zhubnete. Co tedy program Metabolic Balance® dokáže? Podívejme se na to:

 • sníží se vaše hmotnost
 • při dodržení 4 fází programu nenastane jo-jo efekt
 • vaše látková výměna se dostane do rovnováhy
 • zvýší se vám energie a elán
 • podpoříte svůj psychický i fyzický stav
 • zlepšíte emoční stabilitu a kognitivní funkce
 • posílíte metabolismus, imunitní systém (odolnost)

Co zajisté oceníte, program Metabolic Balance® není o žádných doplňcích stravy. Profesionální poradce vám nebude nabízet žádné tabletky, náhražky jídla, nápoje na hubnutí. Věříme v přirozené procesy v těle, které se s vaším individuálním jídelníčkem a s běžně dostupnými potravinami krásně nastartují.

Se stravou, která vás čeká, se pojí pár pravidel, která se ale dají hravě zvládnout. Patří mezi ně například:

 • 1 jídlo může obsahovat jen 1 bílkovinu
 • jí se 3x denně (snídaně, oběd, večeře)
 • mezi jídly se dodržuje 5 hodin pauza na trávení
 • každý den sníte 1 jablko
 • dodržuje se pitný režim dle doporučení poradce

Neexistují dva stejné jídelníčky

Na světě neexistují dva stejné jídelníčky Metabolic Balance®. Každý z nás je jedinečný a každému vyhovují jiné potraviny, jiné porce, ale i jiné časy snídaně, oběda, večeře. Stravovací plán je tedy každému sestaven s ohledem na jeho pohlaví, věk, sportovní aktivitu (nebo naopak neaktivitu), zaměstnání (sedavé nebo fyzicky náročnější), potravinové alergie a intolerance. Dokonce se zohledňují potraviny, které nemáte rádi a vůbec je nechcete v jídelníčku mít. Pokud tedy od dětství nesnášíte růžičkovou kapustu, předem ji vyškrtneme a ve svém stravovacím plánu ji nenajdete.

Svůj plán Metabolic Balance® si mohou bez obav nechat vyhotovit také diabetici nebo celiaci.

Jak vzniká jídelníček na míru?

Váš osobní jídelníček Metabolic Balance® bude sestaven na základě podrobného rozboru 35 laboratorních hodnot z vaší krve. Ano, čeká vás na začátku odběr krve. Zato si můžete být jisti, že po více než dvacetiletých zkušenostech odborníků dostanete do rukou stravovací plán, který vás dá pořádně do kupy. Žádanku na odběr krve dostanete přímo u mě. Z krve lze vyčíst, jak je vaše tělo zásobeno potřebnými vitamíny, stopovými prvky, minerály, co mu chybí nebo naopak přebývá. A podle toho je pak upravena strava.

Víme například, že zvýšená hladina MCV (červené krvinky) může znamenat, že je v těle nedostatek vitamínu B12 a kyseliny listové. Příliš nízká hladina MCV naopak znamená zvýšenou potřebu železa, mědi, vitamínů B1, B2, B3.

Pro tvorbu jídelníčku bude potřeba vás zvážit na profesionální váze, která už na vás v mé poradně čeká. A budeme také měřit obvod vašeho pasu, boků, stehen, paží a lýtek.

Při prvních konzultaci od vás budu potřebovat informace o vašem zdravotním stavu, alergiích, nesnášenlivostech, užívaných lécích.

Jsem tu pro vás, nejste na to sami

Vím, že už samotný stravovací plán na míru pro vás bude velkým přínosem. Z vlastní zkušenosti ale mohu potvrdit, že velkým přínosem je také podpora nutričního poradce (jsem certifikovanou nutriční poradkyní Metabolic Balance®), který nad vámi drží nejen pomyslnou hůl, ale také ochrannou ruku. Jsem připravena vám být k dispozici jak na plánovaných schůzkách během celého vašeho hubnutí, ale i v mezičase prostřednictvím aplikace WhatsApp. Navíc se můžete přidat do skupiny ostatních účastníků programu Metabolic Balance® a vzájemně se podporovat a inspirovat.